Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Šesťáci v CHKO Poodří

Šesťáci v CHKO Poodří

Na 15.dubna nám, tedy třídám 6.A a 6.B, paní učitelka Bůžková nachystala projektový den v CHKO Poodří.

Sraz jsme měli na nádraží Ostrava-Svinov. Na nádraží jsem se setkali s panem Zbyňkem Sovikem, který je jedním ze správců CHKO Poodří.

Vlakem jsme jeli do stanice Polanka nad Odrou a vydali se směrem k rybníkům, které jsou součástí CHKO Poodří stejně tak, jako řeka Odra. Paní učitelka nám rozdala pracovní listy, do kterých jsme vyplňovali názvy živočichů a rostlin, které v této oblasti najdeme.  Díky tomu jsme se dozvěděli, že v rezervaci žijí zranitelní ptáci a obojživelníci, ke kterým se musíme chovat ohleduplně. Ptáky nemáme plašit a obojživelníkům nesmíme zasypávat tůně. Taky teď víme, že na jaře jsou v rybníce tisíce žab. Na vlastní oči jsme viděli čolky, mloky, žáby a mnoho druhů ptáků jako je labuť, lyska černá, husa nebo potápka roháč, které jsme si vyfotili na telefon. Fotografie rostlin a živočichů využijeme ve škole při tvorbě vlastní originální prezentace.

Jelikož pak začalo pršet, přesunuli jsme se do lesa, kde nám pan Sovik povídal další zajímavosti o zvířatech a mohli jsme se ptát na otázky, které nás zajímaly.

Zpátky jsme jeli autobusem. I když jsme trošku zmokli, výlet jsme si užili a dozvěděli se hodně zajímavostí o přírodě.

Julie Ruferová 6.A